Egon Hostovský a jeho radosti života (úterý 16. května 2023 v 17:30)

U příležitosti 50. výročí úmrtí spisovatele a hronovského rodáka Egona Hostovského (7. 5. 1973) jsme v naší Městské knihovně, pojmenované právě po tomto světoznámém spisovateli, uspořádali vzpomínkový večer, na kterém promluvili bývalý ředitel náchodského muzea PhDr. Václav Sádlo, (jenž se tomuto autorovi dlouhodobě věnuje) a dcera Egona Hostovského Olga Castiellová.  V roce 2018 vydali společně ještě s Barborou Svobodovou spisovatelův životopis „Egon Hostovský a jeho radosti života“. A právě v těchto dnech vychází 2. upravené vydání této knihy, které si posluchači mohli jako úplně první zakoupit.

Ve své přednášce se Václav Sádlo věnoval rodině Egona Hostovského, vztahu k jeho rodnému městu, který se odrazil v jeho dílech, a životním osudům včetně nucené emigrace. Přednášku svými postřehy doplňovala Olga Castiellová a oba odpovídali na dotazy z publika.