Noc s Andersenem ( pátek 1. dubna od 16:00)

V pátek se v naší knihovně po dvouleté pauze zapříčiněné proticovidovými opatřeními konala opět Noc s Andersenem. Ačkoliv, ona to úplně noc jako taková nebyla, spíš takové Odpoledne s Andersenem. Společně jsme se pustili do Vesmírného putování. Nejprve jsme si vyrobili a namalovali vlastní vesmír. U toho jsme si povídali, jak je možné, že planety neodletí, co je Mléčná dráha a další! Poté jsme si prohlíželi knížky o vesmíru a hráli si s Albi tužkou. A taky jsme si zkusili knihovnickou bojovou hru. Do knížek se nám schovaly planety a museli jsme je najít. A nebylo lehké je získat, protože se u nich vždy ukrýval kvíz. V knihovnickém kině nám dávali pohádku „Cesta na měsíc.“ Všechny svačinky byly snědeny, žádný popcorn nám také nezůstal. Děkujeme všem za společné odpoledne a těšíme se na příští ročník, kde už to třeba zase bude ta opravdová NOC!